Napínané stropy, Airless technológia, mikrocement

TOP ONE

Moderné a kvalitné.

Napínané stropy

Ak hľadáte moderné riešenie pre interiérový dizajn, napínané stropy sú pre vás ideálnou voľbou. Tieto stropy sú vyrobené z PVC fólie, ktorá sa napína do obvodových profilov a ponúka množstvo výhod. Sú vodeodolné, nehorľavé, mrazuvzdorné, odolné voči plesniam a prachu. Navyše, umožňujú inštaláciu LED osvetlenia, vytváranie viacúrovňových stropov či 3D efektov. Môžete si ich zvoliť do domácnosti i pre komerčné priestory, pretože sú jednoduché na montáž a údržbu, a majú dlhú životnosť.

Všetky naše napínané stropy sú certifikované podľa európskych noriem a spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu a bezpečnosť. Okrem toho, máte na výber z rôznych farieb, povrchových úprav a motívoch, ktoré sa prispôsobia vášmu vkusu a štýlu

Zaujala Vás technológia napínaných stropov?

Ozvite sa nám
a získajte viac informácií.

global
reach

0
countries & territories

local
expertise

0
employees

our
network

0
offices worldwide

our
impact

0
projects done

explore company.

40+ years of a remarkable journey

01.

Vision

Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

02.

What We Do

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem.

03.

Core Values

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt voluptatem accusantium doloremque.

what our clients say.

“Rocland Group provides the opportunity to live and work in exceptional urban environments. I am very pleased with them!”

John McConnor - Senior Marketing Manager
Časté otázky a odpovede
?
Čo je napínaný strop?
Napínané stropy sú založené na princípe tenkej PVC fólie, ktorá je natiahnutá medzi špeciálnymi profilmi ukotvenými po obvode stien alebo na strope. Fólia je navrhnutá tak, aby bola menšia a pred inštaláciou sa nahreje, natiahne a potom sa ukotví. Strop slúži ako estetické prekrytie rozvodov a stavebných nedokonalostí. Môže tiež plniť funkciu zníženia stropu, akustickej, tepelnej alebo hydroizolácie. Fólia je charakterizovaná vysokou pevnosťou, nízkou hmotnosťou a elastickými vlastnosťami pri zahrievaní. Je farebne stabilná - nebledne a nežltne. Je odolná voči vode a nehorľavá. Povrch je antistatický a odpudzuje prachové častice. Je ľahko umývateľná a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Oproti sadrokartónu nie je potrebná žiadna komplikovaná konštrukcia a závesy a taktiež nevyžaduje tmelenie, brúsenie a maľovanie. Napínané stropy vás ohromia svojou krásnou rovnou líniou bez akýchkoľvek nerovností a prasklín.
?
Ako je napínaný strop vyrobený z hľadiska materiálu?
Napínaný strop je vyrobený z PVC (polyvinylchloridu). Tento materiál má hrúbku medzi 0,15 a 0,35 mm a hmotnosť medzi 180 a 320 g/m². Materiál je certifikovaný z hľadiska hygienických a požiarnych bezpečnostných štandardov. PVC fólia je odolná voči teplu a udržuje svoju odolnosť až do teploty 60 stupňov.
?
Aký je minimálny stupeň zníženia stropu?
Strop sa da znížiť minimálne o 3 cm. Treba však brať do úvahy, že bodové svietidlá alebo iné zariadenia budú zapustené do stropu. Preto, ak chceme dosiahnuť minimálne zníženie, použijeme slim verzie bodových svietidiel, teda svietidlá s nízkou výškou.
?
Aké farby sú dostupné pre strop?
Fólia môže mať rôzne farby - bielu, farebnú, perleťovú, metalickú, podľa najnovšieho vzorkovníka. Môže byť lesklá, polomatná, matná alebo s potlačou. Aká je doba záruky a trvanlivosť stropu? Výrobca poskytuje dvanásťročnú záruku na fóliu. To znamená, že napínaný strop si zachová svoju farbu, geometriu a fyzické vlastnosti. Toto platí za predpokladu, že teplota v miestnosti bude nad 0°C a výkon zabudovaných svetiel nepresiahne 35W pre halogénové svietidlá a 60W pre svietidlá so žiarovkami. Na strope je zakázané robiť akékoľvek dodatočné úpravy alebo strihy, okrem odborných úprav vykonaných dodávateľom stropu.
?
Ako sa starať o strop?
Strop nepotrebuje špeciálnu údržbu. Ak je to potrebné, odporúčame čistenie stropu mydlovou vodou (utieranie mikrovláknovou handričkou) alebo použitie čistiacich prostriedkov, ktoré nezanechávajú škvrny (napríklad čističe na okná, zrkadlá).
?
Je tento typ stropu vhodný pre kúpeľňu?
Napínaný strop je ideálny pre vlhké prostredia ako sú kúpeľne, sprchy a bazény. Fólia je odolná voči vode, neumožňuje prenikanie pár a nevytvára plesne. Voda na nej nezanecháva škvrny ani fľaky.
?
Krb v miestnosti?
V miestnosti môže existovať krb a napínaný strop môže byť umiestnený v jeho blízkosti. Ventilácia by však mala byť aspoň 40 cm od stropu. Rekuperácia nekladie žiadne obmedzenia na inštaláciu napínaného stropu.
?
Aké možnosti osvetlenia existujú pre stropy s napínanou tkaninou?
Do napínaného stropu môžete umiestniť akékoľvek svietidlá, avšak výkon zabudovaných svietidiel nesmie prekročiť 35 W pre halogénové svietidlá a 60 W pre svietidlá so žiarovkami. Pred inštaláciou je potrebné zistiť typ a počet svietidiel pre každú miestnosť. Podrobnosti o príprave elektrických rozvodov vám poskytneme počas obhliadky. Pred inštaláciou odporúčame, ak je to možné, vyprázdniť miestnosti na minimum. Rekuperácia nekladie žiadne obmedzenia na inštaláciu napínaného stropu.
?
Aká je starostlivosť o napínaný strop?
V skutočnosti je PVC tkanina materiál, ktorý je jednoduchý na údržbu a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Napínané stropy majú antistatické vlastnosti, nezhromažďujú prach a preto nepotrebujú pravidelné čistenie ako okná alebo podlahy. Ale ak sa náhodou strop znečistí, nezúfajte, ale dodržiavajte tieto pravidlá: Strop môžete utierať handričkou z mikrovlákna (k dispozícii v každom supermarkete) alebo mäkkou bezžmolkovou handričkou namočenou v teplej vode. Pri čistení stropu postupujte jemne, bez tlaku a námahy. Nepoužívajte čistiace prostriedky obsahujúce chlór, acetón alebo rozpúšťadlá. Nikdy nepoužívajte tvrdé kefy, uteráky alebo kefy - mohli by poškodiť napínaný strop. Lesklé stropy je možné umývať výrobkami na báze alkoholu - potom na nich nebudú žiadne škvrny. Ak je na strope spoj, posúvajte látku pozdĺž nej. Nezabudnite: Pred čistením odstráňte prstene, náramky a iné šperky, aby ste nepoškodili PVC tkaninu! Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel starostlivosti o napínané stropy vám budú slúžiť mnoho rokov a budú harmonicky dopĺňať interiér.
?
Top strop matný alebo lesklý?
Matný napínaný strop je PVC strop s hrubou textúrou. Vyzerá ako klasický dokonale rovný strop. Sú všeobecne použiteľné, vhodné pre akýkoľvek interiér a farebnú paletu. Nebudú mať žiadny oslnivý ani odrazový efekt.Lesklý napínaný strop - hladký so zrkadlovou povrchovou úpravou a odrazovým efektom. Čím tmavšia je farba tkaniny, tým silnejší je odraz. Lesklé stropy opticky zväčšujú priestor, čo je ideálne pre menšie miestnosti. Lesklé stropy ponúkajú viac ako 100 farieb - to je viac ako pri iných textúrach. Máte teda široký výber. Fotografická tlač na lesklom strope vyniká jasne, zatiaľ čo na matnom strope pôsobí prirodzenejšie. Matné stropy sú univerzálne a dodávajú interiéru klasický a moderný vzhľad. Spoje na matnom strope sú menej viditeľné. Ale ani na lesklom plátne si ich nevšimnete, ak vám odborník poradí, ako ich správne umiestniť. Stropy bez spojov sú možné do šírky 5 metrov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete matný alebo lesklý strop, váš strop bude spoľahlivý, vodotesný a rovnomerný.
?
Čo s nábytkom pri inštalácii top stropu?
Miestnosť, kde sa bude inštalovať napínaný strop, by mala byť čo najviac uvoľnená. Ak to nie je celkom možné, odporúčame nábytok presunúť do stredu miestnosti, aby bol zabezpečený prístup po celom obvode stien miestnosti. Čalúnený nábytok je lepšie pokryť hrubou handričkou alebo igelitom, aby sa nezaprášil. Určite odstráňte z miestnosti vybavenie a kvety.
?
Čo robiť keď Vás vytopia?
Nepanikárte. Bez ohľadu na to, máte šťastie, že máte napínaný strop. Vďaka svojej pevnosti a pružnosti vydrží strečová tkanina až 100 litrov vody na 1 m2! Ak potrebujete pomoc, zavolajte nám, pomôžeme vypustiť vodu a obnoviť pôvodný vzhľad stropu (v závislosti od poškodenia). Pred príchodom odborníkov vypnite všetky svietidlá, ktoré sú nainštalované v zavesenom strope. Pripravte nádoby na vypustenie vody.
?
Ako mám pokračovať, keď mám záujem?
Ak máte záujem o inštaláciu napínaných stropov, zavolajte nám alebo nám napíšte. Dohodneme si termín obhliadky. Pri obhliadke a meraní si vyberiete typ a farbu stropu. Po meraní objednáme stropy do výroby (čo trvá približne 4 dni) a dohodneme si termín inštalácie.
?
Ako načasovať natieranie stien, pred inštalovaním alebo po ňom?
Steny je možné impregnovať a maľovať v jednej alebo dvoch vrstvách pred inštaláciou. Poslednú vrstvu však odporúčame aplikovať až po inštalácii stropov.
?
Viacúrovňový strop?
Ak máte záujem o viacúrovňový strop, môžete si vybrať z týchto možností: Môžete si vytvoriť sadrokartónovú rampu alebo tvar 2. úrovne sami a my vám nainštalujeme napínaný strop 1. úrovne. My vytvoríme 1. a 2. úroveň z napínaných stropov. Použitím špeciálnych profilov je možné napínané stropy inštalovať aj do šikmých častí. Vždy je však nevyhnutná obhliadka na mieste. Napínaný strop je najlepšie inštalovať až po nalepení obkladu. Návod ako postupovať Vám poskytneme pri obhliadke alebo zašleme elektronicky.
Zaujali sme vás?

Poďme spolu postaviť
niečo úžasné